LAZER GÖZ CERRAHİSİ

 
Excimer Lazer ile Göz Kırma Kusurları Tedavileri
 
- Miyop, Hipermetrop ve Astigmat göz kırma kusurları tedavileri.
 
Excimer Lazer Göz Ameliyatları ile 18 yaş ve üzeri hastalarda miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi (40 yaş üstü yakını görememe) kusurları tedavi edilmektedir. Miyop göz kusuru olan hastaların kornea yapısı olması gerekenden daha dik ve kavislidir. Bu, ışığı retinanın hemen önünde odaklayarak bulanık bir görüntü oluşturduğu anlamına gelir. 
 
Eğer Korneanız olması gerekenden daha düz ise, ışık retinanın hemen arkasına odaklanır ve orta mesafe aynı zamanda uzağı göremeyen hastalarda hipermetropiye neden olur. Astigmat göz kırma kusuru ise, korneanın silindirik yapısındaki bozukluk nedeni ile  kişinin bulanık ve çift görmesine neden olan bir görme problemidir. Lazer uygulamaları ile Miyop, Hipermetropiden ve Astigmat kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz.
 
- Yaşlılığa bağlı yakını görememe Presbiyopi kusuru 
 
Presbiyopi kelimesi yaşlanan göz anlamına gelmektedir. Herkesin yakın görme ve okuma kabiliyeti 40 veya 45 yaşından sonra yaşlandıkça kötüleşir. Bu yüzden yakını görebilmek için  gözlüğüne ihtiyaç duyulur. Göz yapısı uygun hastalarda yakın görme kusurunuzu düzeltmek için PRESBİYOPİ Akıllı Lazer tedavisi uygulanabilmektedir..
 
- Keratoconus Hastalığı Cross-Linking Ameliyatları
 
Keratokonus, korneanızın (gözünüzün şeffaf, kubbe şeklindeki ön yüzeyi) incelmesi ve yavaş yavaş dışa doğru bir koni şeklini almasıyla oluşur. Bu sıkıntılı hastalığınızı Cross-Linking Ameliyatı ile durdurabilirsiniz. Belli bir yaşa gelmiş ve Keratokonus hastalığı durmuş korneası uygun olan hastalarımız için Cross-Linking tedavisi ile birlikte Excimer Lazer Göz Ameliyatı uygulanarak göz kusurlarından ve gözlüklerinden kurtulabilir.

 

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNEkleme Tarihi: 10.06.2021
Güncelleme Tarihi: 10.06.2021
Facebook icon Twitter icon Linkedin icon Whatsapp icon
Yukarı