Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara, böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların başvuru ve çözüm merkezi İç Hastalıkları bölümüdür.

İç Hastalıkları Bölümlerimizde genel iç hastalıklarının yanında hematoloji, onkoloji, nefroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji ve gastroenteroloji gibi bölümler ile de hizmet vermekteyiz. Halk arasında İç Hastalıkları olarak adlandırılan Dahiliye Bölümü geniş kapsamlı bir bilim dalıdır. Bu birim, çeşitli sorunlar ile başvuran hastalarımızın ayakta ve yatarak tedavilerinin düzenlendiği bölümler olup, sorunların giderilmesinde hastanemiz kılavuz görevi üstlenmektedir. Bu nedenle hastalarımızın tetkiklerinin yapılıp, ilk teşhisin konulduğu, hastalığın durumuna göre de tedavisinin düzenlenip ilgili yere sevk edildiği bölümdür. Genel yaklaşım itibariyle, hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek Genel Dahiliye bölümümüzün temel prensibidir.

 

NEFROLOJİ

Nefroloji ünitemizde, böbrek rahatsızlıkları olan hastalarımıza hizmet verilmektedir. Bu bölüm, nefroloji konsültasyonları ve hipertansiyon kliniğidir. Servislerimizde, böbrek hastalıklarının tanı ve tedavisi, hipertansiyon, preeclampsia hastalarının müdahaleleri ve böbrek biyopsileri yapılmaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda ise hemodiyaliz ve CVVH (continuous veno venus hemofiltrasyon) terapileri uygulamaktayız.

 

HEMATOLOJİ

Hemoglobinopatilerde tanı, tedavi ve genetik danışmanlık, lenfoma, lösemiler ve koagülasyon bozukluklarının tanı ve tedavisi gibi geniş çaplı hematoloji hizmetleri vermekteyiz.

 

ENDOKRİNOLOJİ

Endokrin ünitemiz; sistem fizyolojisi ve tiroid hastalıkları, diyabet, obezite, lipidler, osteoporoz, böbrek üstü bezi hastalıkları, üreme endokrinolojisi, hipofiz hastalıklarının tedavisini gerçekleştiren bölümümüzdür.

 

GASTROENTEROLOJİ

Sindirim sistemi ile oluşan hastalıkların tedavi ve tanısında, alt-üst gastrointestinal video endoskopi sistemi ve görsel belgelere ait son teknoloji ürünleri hastanemizde mevcuttur. Ayrıca, ünitemizde sindirim sisteminin acil kanamalarında kullanılan kanamayı durdurucu ‘Isı Probu ya da Argon Laser’ gibi hemostatik aletler yer almaktadır.

>Ekleme Tarihi: 16.09.2023
Güncelleme Tarihi: 16.09.2023
Facebook icon Twitter icon Linkedin icon Whatsapp icon
ahmethamididamali.png Uzm. Dr. Ahmet HAMİDİ İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
eşrefgüngördamali.png Uzm. Dr. Eşref GÜNGÖR İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
mucahit_gur_web_foto.jpg Uzm. Dr. Mücahit GÜR İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
sadriyepulakdamali.jpg Uzm. Dr. Sadriye PULAK İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
semihkeçicidamali.png Uzm. Dr. Semih KEÇİCİ İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
yakupünsaldamali.png Uzm. Dr. Yakup ÜNSAL Hematoloji İç Hastalıkları (Dahiliye) Hekimi Tanıyın
Yukarı